ВИДЕО: Се урнал патнички авион Боинг 737 во кој имало 133 патници

Патнички авион на Чајна Истерн Ерлајнс (China Eastern Airlines) со 133 патници се урна во близина на Вужоу во јужна Кина, јави кинеската државна телевизија.

Се урнал патнички авион Боинг 737.

По падот околната шума ја зафатил пожар, јавија кинеските медиуми.

 

 

spot_img

Последни вести