(ВИДЕО) Колони возила чекаат пред бензинските пумпи и во Велес

До редакција на Велес Денес беше испратено видео на кое се гледа дека паниката за точење на гориво ги зафати и велешани.

Во текот на вчерашниот и денешниот ден се ширеа неофицијални и се уште непотврдени информации дека цените на нафтените деривати од вторник ќе поскапат за дури 10 денари.

Граѓаните панично започнаа да се упатуваат кон бензинските пумпи да стават горива по моменталната цена, а истата глетка можеше да се забележи и низ бензиските пумпи во Велес.

 

 

spot_img

Последни вести