Велешани на протест: Први во Македонија ќе протестираат против покачувањето на горивата

Утре, сабота (12.03.2022) од 18 до 20 часот улицата Благој Ѓорев, поточно кружниот тек кај Авона ќе биде блокиран поради протест.

Протестот ќе се одржи со цел да се изрази револтот за огромното покачување на горивата и нафтените деривари.

spot_img

Последни вести