Велес Денес

Повторно фатени дрвокрадци во село Степанци- Ќе запре ли дивата сеча во општина Чашка?

Не запира дивата сеча на дрва во општина Чашка. Повторно фатени дрвокрадци во атерот на селото Степанци. Како и во претходните случаи во овој регион,...

Во месеците февруари и март во Велес имало 26 кражби- еве колку се разрешени

Изминативе два месеца на територија на општина Велес се извршени 23 тешки кражби, 2 кражби и една кражба во куќа. Од нив СВР Велес...

Дечките од BIG BUCKS TV со нов предизвик- ДА ГИ НАХРАНИМЕ ОНИЕ КОИ ШТО ИМ Е ПОТРЕБНО

Дечките од Биг Бакс продолжуваат со својата хумана мисија. После видеоо со чичко Ванчо на кој му приредија прекрасна вечер, тие објавија нов контент...

Општина Велес изготви над 3000 решенија за данок на имот

Долгогодишниот проблем со кој се соочуваа велешани конечно се решава. Граѓаните конечно ќе ги добијат решенијата за данок на имот, кои со години не...

Пукање во близина на железничката пруга Велес- Битола, повредени нема

Од МВР соопштуваат дека на 03.04.2022 околу 11.15 часот во СВР Велес било пријавено дека во близина на пругата Велес-Битола, на место викано „Ливада“,...

Млади велешани фрлиле марихуана, но сепак ги фати полицијата

На 04.04.2022 околу 01:30 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес ги лишиле од слобода Д.М.(23) и Ј.В.(22) од Велес. По извршени проверки, во...

Велешанец нападнат во својот дом – еве што му украл напаѓачот

На 02.04.2022 во 10.10 часот во СВР Велес, Ѓ.П.(81) од Велес пријавил дека во неговиот дом во Велес од едно лице бил физички нападнат,...

Потребна е итна помош за малиот Јован- Да помогнеме хумани велешани

Јован е две годишно детенце, близначе на кое му е дијагностициран Hb Lepore Boston Washington синдром- клинички случај на бета таласемија мајор. Неговоата состојба е...

(ФОТО) Биди џенталмен- фрлај го ѓубрето во корпа

Продолжува кампањата на Јавното комунално претпријатие Дервен и општина Велес „Сакај го Велес“. Во текот на денешниот ден на неколку локации во центарот на...

Последни вести

spot_imgspot_img