Велешани „оперирале“ во Штип- тројца велешани фатени во кражба

На 02.03.2022, полициски службеници од Полициската станица Штип ги лишиле од слобода И.К.(24), Е.А.(29) и А.Р.(26), тројцата од Велес, бидејќи околу 23.00 часот на ул.„Димитар Влахов“ во Штип со уптреба на сила и подесен алат се обиделе да извршат тешка кражба.

Од страна на полициски службениици биле пронајдени и одземени предмети поради сомнение дека биле употребени за извршување на кривичното дело. По комплетирање на случајот против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава.

spot_img

Последни вести