Свет

ВИДЕО: Се урнал патнички авион Боинг 737 во кој имало 133 патници

Патнички авион на Чајна Истерн Ерлајнс (China Eastern Airlines) со 133 патници се урна во близина на Вужоу во јужна Кина, јави кинеската државна...

НАЈНОВА ВЕСТ: Попладнево ГОЛЕМА ПРОМЕНА на цената на нафтата

На берзите нафтата поевтини за дури 13 oтсто. Суровата брент-нафта изнесува 111 долари за барел. Ваков пад немало цели две години. Обединетите Арапски Емирати, соопштија...

ЗАВРШИ ТРЕТАТА РУНДА НА ПРЕГОВОРИ! Подљак објави: „Има мали позитивни движења“ (ВИДЕО)

Во Белорусија штотуку заврши третата рунда мировни преговори меѓу делегациите на Русија и Украина. – Третата рунда преговори заврши. Има мали позитивни движења во подобрувањето...

ЗАВРШИЈА ПРЕГОВОРИТЕ: Еве што се договорија Русија и Украина, а познато е и кога ќе биде третата рунда

Киев и Москва ја завршија втората рунда преговори и договорија продолжување на преговорите, а третата рунда се планира да се одржи што е можно...

Цените на енергенсите ДО ПЛАФОН поради западните санкции кон Русија

Енергетскиот шок вчера ги потресе европските берзи, што е последица на конфликтот во Украина и санкциите што Западот ги воведува кон Русија. Цената на гасот...

Цената на нафтата скокна на 106 долари

Најавите за координирана продажба на нафта од резервите поради руската инвазија на Украина и најавените санкции против Москва, не ја ублажија цената на нафтата...

Ова е условот на Путин за прекин на војната

Рускиот претседател Владимир Путин во понеделникот му рекол на францускиот претседател Емануел Макрон дека решението за Украина е можно само доколку Киев е неутрален,...

Експлозии во Киев и во други делови на Украина, Путин најави „воена операција“

Дописникот на Би-Би-Си во Киев објави дека слушнал пет до шест „далечни експлозии“ во Киев, и вели дека има извештаи за експлозии на други...

Инвеститорите веруваат дека вредноста на биткоин за 6 месеци ќе надмине 55.000 долари

Изгледа дека сопствениците на биткоин се навикнаа на волатилноста на криптовалутата и иако сигурно не им е сеедно, многумина не се толку загрижени за...

Последни вести

spot_imgspot_img