Фудбал

(ФОТО) Во Палермо и верните Гемиџии навиваа за нашите херои

Македонската фудбалска репрезентација приреди вчера во Палермо сензација, совладувајќи ја Италија со 1-0 (0-0) и обезбеди пласман во финалето од баражот за пласман на...

МОЌНО ВИДЕО: Страст и енергија = македонска фудбалска репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација денеска ќе го одработи и официјалниот тренинг пред натпреварот со Италија во баражот за СП кој е закажан за утре. Македонија...

Жозе Мурињо со порака до италијанците: Не ја отпишувајте Македонија

Жозе Мурињо дефинитивно е еден од најконтроверзните тренери на сите времиња, а сега како тренер на Рома ги предупреди Италијанците и Португалците да не...

(ВИДЕО) Бензема со ХЕТ-ТРИК го исфрли ПСЖ

Феноменалниот Карим Бензема со три погодоци во мрежата на Донарума успеа да го внесе својот тим во четврт финалето на Лигата на Шампионите. Иако Килијан...

Борец со петарда си замина од Струмица

Велешкиот фудбалски клуб Борец денес беше убедливо поразен во Струмица, од Академија Пандев со 5:0. Натпреварот е од одложеното 22 коло, кое требаше да...

ПМФЛ: Петте средби од 22 коло поради одложени поради снег

Комисијата за натпревари при ФФМ објави дека петте средби кои требаше да се играат денес се одложени, поради снежните врнежи на територија на целата...

Македонските навивачи треба да се пријават во ФФМ за билет(и) за Италија, цената – 12 евра

Поддржувачите на македонската А репрезентација кои сакаат ја бодрат нашата селекција на бараж натпреварот Италија - Македонија во Палермо на 24. март за пласман...

Александар Грујоски ќе го суди мечот Академија Пандев – Борец

Екипата на Борец во 22.коло од Првата фудбалска лига ќе биде гостин на Академија Пандев. Натпреварот ќе се одигра во недела, со почеток во...

(ВИДЕО) Минимална победа на Реал Мадрид против Гранада

По киксот против Елче во претхоното коли, Реал Мадрид дојде до победа против Гранада од 1-0. Иако неубедлив ова е многу важен триумф за...

Последни вести

spot_imgspot_img