Спорт

(ФОТО) Во Палермо и верните Гемиџии навиваа за нашите херои

Македонската фудбалска репрезентација приреди вчера во Палермо сензација, совладувајќи ја Италија со 1-0 (0-0) и обезбеди пласман во финалето од баражот за пласман на...

МОЌНО ВИДЕО: Страст и енергија = македонска фудбалска репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација денеска ќе го одработи и официјалниот тренинг пред натпреварот со Италија во баражот за СП кој е закажан за утре. Македонија...

Кајакарите на Арка-Борец Велес со голем успех на „Завидович Опен“

На Завидовичи Опен во Босна и Херцеговина велешките кајакари од Кајак Кану Клуб Арка-Борец ВЕЛЕС беа едни од најуспешните натпреварувачи. Тие ги постигнаа следните резултати: Спринт: Млади пионери...

Жозе Мурињо со порака до италијанците: Не ја отпишувајте Македонија

Жозе Мурињо дефинитивно е еден од најконтроверзните тренери на сите времиња, а сега како тренер на Рома ги предупреди Италијанците и Португалците да не...

Велешанецот Трајче Илијевски го освои првото место во атлетска трка на 3000 метри на Балканското ветеранско првенство

Велешанецот Трајче Илијевки го освои првото место во атлетска трка на 3000 метри на Балканското ветеранско првенсто кое се одржуваше во Словенија. Тој се закити...

(ВИДЕО) Бензема со ХЕТ-ТРИК го исфрли ПСЖ

Феноменалниот Карим Бензема со три погодоци во мрежата на Донарума успеа да го внесе својот тим во четврт финалето на Лигата на Шампионите. Иако Килијан...

Борец со петарда си замина од Струмица

Велешкиот фудбалски клуб Борец денес беше убедливо поразен во Струмица, од Академија Пандев со 5:0. Натпреварот е од одложеното 22 коло, кое требаше да...

ПМФЛ: Петте средби од 22 коло поради одложени поради снег

Комисијата за натпревари при ФФМ објави дека петте средби кои требаше да се играат денес се одложени, поради снежните врнежи на територија на целата...

Македонските навивачи треба да се пријават во ФФМ за билет(и) за Италија, цената – 12 евра

Поддржувачите на македонската А репрезентација кои сакаат ја бодрат нашата селекција на бараж натпреварот Италија - Македонија во Палермо на 24. март за пласман...

Последни вести

spot_imgspot_img