Со остар предмет го нападнал својот татко- уапсен млад велешанец

Полициски службеници од СВР Велес вчера го лишиле од слобода 24-годишниот Р.С. од Велес, бидејќи по вербална расправија во семејната куќа со остар предмет му нанел повреди на неговиот 54-годишен татко.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок, информираат од СВР Велес.

spot_img

Последни вести