Штипјанец фатен при „тешка кражба“ во Градско

Во текот на вчерашниот ден околу 20:00 часот на ул.Александар Македонски кај
железничката пруга во Градско од страна на полициски службеници од ПК Градско
бил лишен од слобода Д.И (22) од Штип.

Тој се сомничи дека извршил „тешка кражба“ од паркираните товарни вагони сопственост на АД „Македонски Железници“.

Лицето е приведено во полициска станица и по целосно документирање на настанот ке
следи соодветна пријава
, соопштуваат од СВР Велес.

spot_img

Последни вести