Регион

Снаа претепа свекрва, драма во демиркаписко

Демиркапијка пријавила напад од снаата, информираа надлежните служби на СВР Велес. Вчера во СВР Велес, 71-годишна жена од демиркаписко село, пријавила дека, по кратка вербална...

Организирана група крадела катализатори – тројца од нив се велешани

По преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од СВР Штип, расчистени се четири кривични дела „тешка кражба “, од кои три...

Штипјанец фатен при „тешка кражба“ во Градско

Во текот на вчерашниот ден околу 20:00 часот на ул.Александар Македонски кај железничката пруга во Градско од страна на полициски службеници од ПК Градско бил лишен...

Уапсен скопјанец превезувал илегални мигранти од Куба

Во текот на вчерашниот ден на автопатот Неготино-Демир Капија, кај наплатна рампа Демир Капија, полициски службеници од Полициската станица за Граничен надзор Михајлово го...

Исчезнато е 12 годишно дете од Кавадарци

Штитеник во Мал групен дом при Центарот за социјални работи Кавадарци на возраст од 12 години е пријавен како исчезнат од вработена во домот....

Претреси во Кавадарци, пронајдена дрога, приведени две лица

На 06.02.2022 околу 14.30 часот на ул.„Јован Планински“ во Кавадарци, полициски службеници од Полициската станица Кавадарци ги лишиле од слобода К.Ч.(39) и П.С.(38), двајцата од...

Последни вести

spot_imgspot_img