(ФОТО) Пронајден хероин во Велес, приведен дилер

На 04.03.2022 околу 19:30 часот во Велес од полициски службеници од Одделението за недозволена трговија при СВР Велес е лишен од слобода А.Н.(48) од Велес.

Кај него се пронајдени и одземени 18 пакувања со хероин.

По целосно документирање на случајот против А.Н. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

spot_img

Последни вести