Приведен велешанец кој избегал од затвор

На 29.03.2022, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода А.А (46)од Велес.

Тој бил баран поради бегство од Казнено-поправната установа затвор Идризово- Оделение Велес за доиздржување на казна затвор.

Лицето било спроведено во установата за доиздржување на казната.

spot_img

Последни вести