Оваа песна ќе ја претставува Македонија на Евровизија (ВИДЕО)

Андреа со нејзината песна „Circles“ доби најмногу гласови од стручното жири, а со бројот од гласови на публиката беше доволно да стане наш претставник на Евровизија 2022 која ќе се одржи во Торино, Италија.

 

 

spot_img

Последни вести