МОЌНО ВИДЕО: Страст и енергија = македонска фудбалска репрезентација

Македонската фудбалска репрезентација денеска ќе го одработи и официјалниот тренинг пред натпреварот со Италија во баражот за СП кој е закажан за утре. Македонија ќе ја има поддршката и на трибините, а според последните информации стадионот „Ренцо Барбера“ ќе биде исполнет во целост.

ФФМ во знак на поддршка пред утрешниот натпревар објавија моќно видео со нашите репрезентативци на кое е прикажана страста и енергијата со која играат, и вербата за победа.

spot_img

Последни вести