(ВИДЕО) Минимална победа на Реал Мадрид против Гранада

По киксот против Елче во претхоното коли, Реал Мадрид дојде до победа против Гранада од 1-0. Иако неубедлив ова е многу важен триумф за кралскиот клуб.

Марко Асенсио го постигна победничкиот гол во 74 минута со удар од далечина.

„Кралскиот клуб“ сега има 53 бодови на првата позиција во шпанскиот фудбалски шампионат, по што следи Севилја со 47, трет е Бетис со 40, додека Барселона има 38 и се наоѓа на четвртото место.

 

spot_img

Последни вести