Вести

УЈП затвори голем број КАМ маркети ширум Македонија

Утрово голем број маркети беа запечатени со жолти ленти и пломби на коишто пишува дека е затворено од Управа за јавни приходи, пренесува Телма. Вчера...

(ФОТО) ПО 74 ДЕНА СИ ЗАМИНА ДОМА – бебето родено со 700 грама ја напушти Клиниката за гинекологија во Скопје со 2200 грама

По 74 дена поминати на Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство – Скопје, со престој на неонатолошките интензивни одделенија, предвремено роденото бебе Викторија, на...

Приведена жена што крадела во станови каде чистела, украла накит вреден 960.000 денари

На 16.03.2022, полициски службеници од СВР Скопје ја лишиле од слобода М.А.(45) од Скопје. Таа се сомничи дека во претходниот период извршила кражби во...

Ова се новите мерки на Комисијата за заразни болести

Комисијата за заразни болести денеска препорача укинување на сертификати во отворени угостителски објект. -Да не се бараат сертификати во отворениот дел од угостителскиот објект, истакнаа...

(ФОТО) Двојазичните униформи стануваат реалност

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети на својот Фејсбук објави како ќе изгледаат новите двојазични униформи на полицијата посочувајќи дека успешно е завршена уште една...

Полициска акција кај патарина Сопот- уапсени две лица

На 15.03.2022 околу 17.00 часот на наплатна станица Сопот, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога оружје...

Денеска завршува обврската за поседување зимска опрема во возилата

Обврската за задолжително поседување зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба, трае до денеска, информира Автомотосојузот на Македонија. Задолжителното поседување зимска опрема...

Казнети голем број на возачи поради брзо возење на автопатот Куманово – Скопје – Велес

Во текот на денешниот ден (12.03.2021) Мобилната единица за безбедност во сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои се...

АЛАРМАНТНА НАЈАВА – им се заканува стопирање на производството на македонските фирми кои работат за германската автомобилска индустрија

Првиот човек на Директор на Делегацијата на германското стопанство, информира дека автомобилската индустрија е во голема криза, а германските производители се принудени да го...

Последни вести

spot_imgspot_img