Македонија Денес

УЈП затвори голем број КАМ маркети ширум Македонија

Утрово голем број маркети беа запечатени со жолти ленти и пломби на коишто пишува дека е затворено од Управа за јавни приходи, пренесува Телма. Вчера...

Регулаторна ги објави цените на горивата кои ќе важат од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98...

(ФОТО) ПО 74 ДЕНА СИ ЗАМИНА ДОМА – бебето родено со 700 грама ја напушти Клиниката за гинекологија во Скопје со 2200 грама

По 74 дена поминати на Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство – Скопје, со престој на неонатолошките интензивни одделенија, предвремено роденото бебе Викторија, на...

Приведена жена што крадела во станови каде чистела, украла накит вреден 960.000 денари

На 16.03.2022, полициски службеници од СВР Скопје ја лишиле од слобода М.А.(45) од Скопје. Таа се сомничи дека во претходниот период извршила кражби во...

Ова се новите мерки на Комисијата за заразни болести

Комисијата за заразни болести денеска препорача укинување на сертификати во отворени угостителски објект. -Да не се бараат сертификати во отворениот дел од угостителскиот објект, истакнаа...

БОЈКОТ НА ПЕРСОНАЛОТ: Продолжува прекинот на железничкиот сообраќај

Железничкиот сообраќај во државава и натаму е во прекин. Машинскиот и извршниот персонал во Железници на РСМ Транспорд АД Скопје продолжуваат со бојкотот се...

(ФОТО) Двојазичните униформи стануваат реалност

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети на својот Фејсбук објави како ќе изгледаат новите двојазични униформи на полицијата посочувајќи дека успешно е завршена уште една...

Полициска акција кај патарина Сопот- уапсени две лица

На 15.03.2022 околу 17.00 часот на наплатна станица Сопот, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога оружје...

Од вечер пак по старо – ќе се плаќа целата акциза за горивата?

Регулаторната комисија за енергетика најави дека вечерва ќе има нови цени на горивата, кои според трендовите на светските берзи треба да бидат со намалени...

Последни вести

spot_imgspot_img