Живот и стил

Трите најчести грешки при поставување на телевизорот во дневната соба

Дневната соба денес речиси и не може да се замисли без телевизор, но неговото поставување во тој простор може да зададе многу проблеми и...

Скротете го апетитот на овој едноставен начин

Намирниците богати со целулоза можат да ве заситат. Смирете го апетитот со овој фантастичен напиток од хељда. Еве како да го направите: Три лажици брашно од...

Денеска се празнува Св. Григориј Богослов

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 25 јануари. Во Црквата името Богослов го носат само три личности: Јован, апостолот и евангелист, Симеон, наречен...

Последни вести

spot_imgspot_img