(ФОТО) Двојазичните униформи стануваат реалност

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети на својот Фејсбук објави како ќе изгледаат новите двојазични униформи на полицијата посочувајќи дека успешно е завршена уште една задача.

„Владата ги одобри измените во Уредбата со која се официјализира употребата на албанскиот јазик на полициските униформи. Уште една успешно завршена задача согласно Уставот и Законот, која го одразува строгото спроведување на принципите на еднаквост како гаранција за напредокот на нашата земја“, напиша Ахмети на Фејсбук.

spot_img

Последни вести