Денеска завршува обврската за поседување зимска опрема во возилата

Обврската за задолжително поседување зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба, трае до денеска, информира Автомотосојузот на Македонија.

Задолжителното поседување зимска опрема беше во сила од 15 ноември лани.

spot_img

Последни вести