21-годишник од Велес физички нападнал полицајци

На 27.02.2022, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода Б.Д.(21)
од Велес затоа што физички нападнал полициски службеници кои извршувале
службени дејствија, а се обидел и да избега.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок соопштуваат од СВР Велес.

spot_img

Последни вести